sie 122013
 

Podkłady, szminki, kremy. Makijaż


Moda, a raczej jej wpływ na zdrowie. Może w tym momencie przesadzę, ale mogę śmiało powiedzieć, że – szczególnie panie – mają do wyboru. Być „upiększone” czy zdrowe. Ile kobiet rano, przed wyjściem używa np. podkładu czy korektora gdyż „tak jak wygląda nie może wyjść na ulicę”. Wszystko w porządku jeśli to jest raz, dwa razy. Ale stosowane przez kilka miesięcy? Przez kilka lat?

Problemem nie jest tu zastosowanie jakiegokolwiek kosmetyku – wszak są po to, żeby upiększać i chronić naszą skórę – problemem jest czas, przez jaki ich używamy. Proszę wyobrazić sobie, że każde użycie np. podkładu „zostawia” w naszej skórze odrobinę substancji – powiedzmy – źle oddziaływującej na skórę. Powiedzmy wielkości małego ziarenka piasku. Przez miesiąc mamy tych ziarenek 20? 30? Wystarczy czegoś używać tylko 2 razy dziennie, żeby po miesiącu tych ziarenek nazbierało się 60. Organizm pozbędzie się jednego, kilkunastu. Ale nie więcej. Oczywiście, pozbędzie się również 60, ale jeśli będzie to wymagało długie czasu? Np. 5 miesięcy? Czy dajemy mu ten czas?

Może nieco o makijażu. Wiele kobiet malując się uważa, że będą ładniej wyglądać. Owszem, jest w tym nieco prawdy. Ale najlepszy makijaż jest taki, którego nie widać. Jeśli już z kilkunastu metrów widać, że na twarzy jest warstwa czegoś bliżej (dla mężczyzn) nieokreślonego – taka osoba raczej staje się śmieszna niż ładna. Gorzej, kiedy za makijażem kobieta stara się ukryć osobowość – stać się kimś innym.

Znam (młodą) osobę, która nie wyjdzie z domu zanim się nie pomaluje. Nie mówię o tym, że w odwiedziny czy do szkoły, ale np. nie wyniesie śmieci jeśli nie ma makijażu. „Bo ktoś ją może zobaczyć”. Osoba ta, dziewczyna, ma narzeczonego. Mają zamiar się pobrać. Narzeczony musi czekać na nią pod drzwiami kiedy po nią przychodzi, bo ona się jeszcze nie pomalowała. Nie wpuści go do domu, bo mógłby zobaczyć jak ona wygląda bez makijażu.

Proszę wybaczyć stwierdzenie, ale to jest nieco chore. Mają być małżeństwem. Mają mieszkać razem. I jej facet nie może jej zobaczyć bez makijażu. Albo nie będzie się myła, albo będzie codziennie (do końca życia) wstawać pół godziny przed mężem, biec do łazienki i będzie się malować.

(cdn.)

Wpis został przeczytany 1300 razy 🙂

 Posted by at 20:07

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)