sie 122013
 

Torebki, plecaki i inne


Ktoś kiedyś powiedział, że dziewczyna składa się z ciała, torebki i duszy. Ktoś, kto był dziewczyną wie, że jest w tym sporo racji. W torebce jest wszystko – począwszy od kluczy do mieszkania skończywszy na informacji o premierze nowego spektaklu w 1974 roku.

Jako dzieci nosimy tornistry, potem zamieniamy to na plecaki, a w końcu na aktówki i torebki. Niestety wystarczy popatrzeć na ramiona żeby zobaczyć co i jak długo ktoś nosi. Zazwyczaj ramię, na którym jest torebka (lub po tej stronie, gdzie coś niesiemy) unosimy nieco wyżej – taki odruch. Im cięższe tym ramię podnosimy wyżej. Jeśli ktoś nosi regularnie coś na jednym ramieniu nabawia się … skrzywienia kręgosłupa. Często można zauważyć kobietę, która nosi torebkę na prawej stronie i, gdyby poprowadzić kreski od linii ramienia prawego i lewego – byłyby oddalone od siebie nawet o kilka centymetrów. Jedna strona szkieletu kostnego jest przeciążona, druga jest ściśnięta. Tak samo narządy – jedne są przemęczane, drugie są ściskane. A wystarczy co jakiś czas zmieniać ramię. Np. jeden dzień – prawe, drugi – lewe. Uwaga dla osób, które przez ostatnie lata nosiły zawsze coś na jednej stronie. To będzie bolało. Jeśli ktoś chce się „wyprostować” czynić to powoli i nie bardzo na siłę. Macie kilka lat pracy nad sobą przed sobą.

Jeszcze jedno. Może nie w tym miejscu, ale jednak, bo jest to związane z wadami postawy. Jeżeli kobieta ma problemy z bolesnymi miesiączkami niech się zastanowi nad tym, czy chodzi wyprostowana, czy „przechyla” się na którąś stronę. Pozornie nie ma to związku, ale: nieprawidłowa postawa powoduje przemieszczenie narządów wewnętrznych, zmienia się ustawienie miednicy. Może taka jest właśnie przyczyna. I bynajmniej nie przejdzie, po rozpoczęciu współżycia czy urodzeniu dziecka – jak twierdzą niektórzy lekarze – specjaliści. Może jednak trochę złagodnieje po zmianie pewnych przyzwyczajeń. Jak może boleć – wie tylko kobieta, ale warto się zastanowić nad tym jak chodzimy, szukać przyczyny, zamiast „pomagać” sobie kolejnym opakowaniem środka przeciwbólowego.

Wpis został przeczytany 1748 razy 🙂

 Posted by at 19:59

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)