sie 132013
 

Sprzątanie i porządki


Jeśli się sprząta, a w głowie są myśli negatywne, np. „cholera jasna, znowu tyle sprzątania” to sprząta się jedno, a rozrzuca wokół inne brudy – brudy energetyczne.

To tak, jak rozwścieczona osoba gotuje obiad. Jeśli sprzątasz to sprzątaj też w głowie. Usuwaj negatywne myśli, usuwaj kurz i brudy również głową. Zetrzyj kurz z szafki, popatrz na nią przez sekundę jaka teraz jest ładna, jak ładnie i czysto wygląda i że teraz będzie taka długo. I taka będzie. Jeśli pomyślisz, że Twoja praca jest bez sensu i patrząc na odkurzony mebel myślisz, że i tak za dwa dni będzie taki sam to on będzie taki sam. Usunąłeś kurz fizyczny, ale zostawiłeś jeszcze więcej brudu energetycznego.

Potem się zastanawiamy jak to jest, że ktoś sprząta i sprząta, a efektów nie widać. Właśnie dlatego.

Tak samo trochę dziwne jest sprzątanie kiedy ktoś jest zły. Bo tak naprawdę zamiast kurzu pozostawia złość po kątach i w ten sposób może skutecznie zamienić pokój w miejsce wiecznych awantur.

Oczywiście dotyczy się to również układania ubrań w szafie, mycia naczyń, podłogi, wanny itp.

A jeśli już jest ktoś zły i nie potrafi sobie z tym poradzić, a posprzątać trzeba – niech zapali świeczkę z intencją oczyszczenia. Pomoże.

Pomaga również po i w czasie kłótni – (uwaga, nie rzucamy palącą się świeczką!), po wizycie nielubianych osób itp.

Wpis został przeczytany 1359 razy 🙂

 Posted by at 08:28

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)